Spelbord, omkring 1800

Spelbord, omkring 1800
Spelbord, omkring 1800
Spelbord, omkring 1800
Spelbord, omkring 1800
Spelbord, omkring 1800
Spelbord, omkring 1800
Spelbord, omkring 1800
Spelbord, omkring 1800
Spelbord, omkring 1800
Spelbord, omkring 1800
Spelbord, omkring 1800
Spelbord, omkring 1800
Spelbord, omkring 1800
Spelbord, omkring 1800

Klubbat för:

7 800 SEK

Utropspris

7 000 SEK

SPELBORD, sengustavianskt stockholmsarbete, låda i sargen, fanerat i mahogny, fothylsor och beslag i mässing, genombrutna hörnkonsoler, höjd utfällt 76, 87,5 x 42,5, utfällt 87,5 x 85,5 cm

Smärre torrsprickor och lagningar, senare hörnkonsoler med ställvisa skador

869530

2021-01-30