Spelbord, 1800-talets första kvartal

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

2 500 SEK

SPELBORD, sengustavianskt stockholmsarbete, fanerat i mahogny, träskuren dekor av pärlstav, fronten med låda, konturerade ben, höjd utfällt 76, 89 x 44, utfällt 89 x 88 cm

Bruksslitage, ställvisa fanérskador, lösa fanérbitar medföljer, nyckel saknas

869531

2021-01-30