Glas 1800-tal

Glas 1800-tal
Glas 1800-tal
Glas 1800-tal
Glas 1800-tal
Glas 1800-tal
Glas 1800-tal
Glas 1800-tal
Glas 1800-tal

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TUMLARE, CHAMPAGNESTRUT, STARKVINSGLAS, 7 dlr., klar glasmassa, omkring år 1800, slipad dekor, höjd ca 9,5-20,5 cm

Slitage, nagg, ett glas nedslipat (det udda cylinderformade med blomstergirland), luftbubblor

869622

2021-01-27