Glas 1800-tal
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TUMLARE, CHAMPAGNESTRUT, STARKVINSGLAS, 7 dlr., klar glasmassa, omkring år 1800, slipad dekor, höjd ca 9,5-20,5 cm
Slitage, nagg, ett glas nedslipat (det udda cylinderformade med blomstergirland), luftbubblor
869622
2021-01-27