Spegel empire Jonas Frisk

Spegel empire Jonas Frisk
Spegel empire Jonas Frisk
Spegel empire Jonas Frisk
Spegel empire Jonas Frisk
Spegel empire Jonas Frisk
Spegel empire Jonas Frisk
Spegel empire Jonas Frisk
Spegel empire Jonas Frisk
Spegel empire Jonas Frisk
Spegel empire Jonas Frisk
Spegel empire Jonas Frisk
Spegel empire Jonas Frisk

Klubbat för:

7 400 SEK

Utropspris

6 000 SEK

JONAS FRISK (spegelfabrikör i Stockholm 1805-1824), spegel, stockholmsarbete i empire, etikettsignerad, träskuren dekor och pastellage, sargornament i bly, höjd ca 157x76 cm

Slitage, skador, anlupet glas

869625

2021-01-31