Skulptur
Klubbat för:
650 SEK
1 500 SEK
SKULPTUR, i form av häst med vagn, titulerad "Fullblod" av R Matsson, 1900-talets första hälft, skuren i trä med detaljer i skinn och metall, höjd ca 23, längd 52 cm
Hästens ena ben av, hjulen trasiga, möjligen ej komplett, slitage
869707
2021-01-29