Restaurangskylt " Gubbhyllan Tobaksmuseum"

Restaurangskylt
Restaurangskylt
Restaurangskylt
Restaurangskylt

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SKYLT, "Gubbhyllan Tobaksmuseum", trä, handmålad typografering i vit och guldfärg, ca höjd 47 cm , längd ca 197 cm

PROVENIENS
Skansen, Stockholm. År 1965 flyttade Tobaksmuseet till huset Gubbhyllan på Skansen.

Hårdare slitage med patina, färgavskavningar

869722

2021-02-02