Royal Copenhagen Blå Blomst
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, "Blå Blomst", te- och moccaservis, 61 dlr., porslin, Danmark, 1900-talets första hälft, bestående av: 2 tekannor (8244), 19 tekoppar med fat (8049), 15 moccakoppar med fat (8046), 8+9 assietter (8093, 8092), mjölkkanna (8050), gräddkanna (8025), sockerskål (8081), lövformat fat (1599), kuvertaskfat (8180), saltkar (8253), saltkar (8067) samt underlägg (8204)
Nagg
869759
2021-01-30