Byrå 1700-tal
Klubbat för:
6 800 SEK
Utropspris
8 000 SEK
BYRÅ, gustavianskt stockholmsarbete, 1700-tal, fanérad i mahogny, beslag och lister i mässing, avsmalnande ben med fothylsor, snedställda kannelerade hörn, skiva med imitationsmåleri, höjd 83, 105x54 cm
Lösa listverk, senare skiva, slitage och skador, maskstungen
869835
2021-01-28