Byrå 1700-tal

Byrå 1700-tal
Byrå 1700-tal
Byrå 1700-tal
Byrå 1700-tal
Byrå 1700-tal
Byrå 1700-tal
Byrå 1700-tal
Byrå 1700-tal
Byrå 1700-tal
Byrå 1700-tal
Byrå 1700-tal
Byrå 1700-tal
Byrå 1700-tal
Byrå 1700-tal
Byrå 1700-tal
Byrå 1700-tal
Byrå 1700-tal
Byrå 1700-tal

Klubbat för:

6 800 SEK

Utropspris

8 000 SEK

BYRÅ, gustavianskt stockholmsarbete, 1700-tal, fanérad i mahogny, beslag och lister i mässing, avsmalnande ben med fothylsor, snedställda kannelerade hörn, skiva med imitationsmåleri, höjd 83, 105x54 cm

Lösa listverk, senare skiva, slitage och skador, maskstungen

869835

2021-01-28