Fällbord 1800-tal

Fällbord 1800-tal
Fällbord 1800-tal
Fällbord 1800-tal
Fällbord 1800-tal
Fällbord 1800-tal
Fällbord 1800-tal
Fällbord 1800-tal
Fällbord 1800-tal
Fällbord 1800-tal
Fällbord 1800-tal
Fällbord 1800-tal
Fällbord 1800-tal

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

FÄLLBORD, Lars E. Lindell 1820 (Lars Eric Lindell, mästare i Köping 1818-43), Mälardalen, etikettmärkt, fanerat med alrot, tredelad pelarfot i bemålat trä, höjd 76, 89x89 cm

Slitage

869877

2021-01-28