Gustaviansk karmstol 1700-talets slut

Klubbat för:

640 EUR

Utropspris

500 EUR

KARMSTOL, gustaviansk, 1700-talets slut, ramverk med äggstavsdekor, överkragade och kannelerade ben, hörnfleuroner, faststoppad rygg och sits, armlänen delvis stoppade, bredd 62 cm, djup 53 cm, höjd 90 cm.

Slitage och saknar klädsel

869980

2021-01-31