Gustaviansk karmstol 1700-talets slut
Klubbat för:
640 EUR
Utropspris
500 EUR
KARMSTOL, gustaviansk, 1700-talets slut, ramverk med äggstavsdekor, överkragade och kannelerade ben, hörnfleuroner, faststoppad rygg och sits, armlänen delvis stoppade, bredd 62 cm, djup 53 cm, höjd 90 cm.
Slitage och saknar klädsel
869980
2021-01-31