Sengustaviansk sekretär

Sengustaviansk sekretär
Sengustaviansk sekretär
Sengustaviansk sekretär
Sengustaviansk sekretär
Sengustaviansk sekretär
Sengustaviansk sekretär
Sengustaviansk sekretär
Sengustaviansk sekretär

Klubbat för:

400 EUR

Utropspris

600 EUR

SEKRETÄR, sengustaviansk, Stockholm tidigt 1800-tal, tudelad. fanerad med mahogny, beslag av mässing, nedfällbar klaff med bakomliggande lådor och skrivinredning, tre lådor i undrdelen, bredd 120 cm, djup 51 cm, höjd 128 cm.

Slitage, små skador, skev klaff

869983

2021-01-31