Stolar

Stolar
Stolar
Stolar
Stolar
Stolar
Stolar
Stolar
Stolar
Stolar
Stolar
Stolar
Stolar
Stolar
Stolar

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

6 000 SEK

STOLAR, 3+1, varav tre rokoko, 1700-tal, bemålade, avtagbara sitsar, balusterformad ryggbricka, träskuren dekor i form av voluter, fotavslut med claw and ball, , höjd ca 100 cm

Bruksslitage, senare bemålade, senare förstärkningar, 1 av stolarna från 1800-talets andra hälft

870128

2021-02-03