Barskåp

Barskåp
Barskåp
Barskåp
Barskåp
Barskåp
Barskåp
Barskåp
Barskåp
Barskåp
Barskåp

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BARSKÅP, omkring 1900-talets mitt, välvd form, fanerat med pyramidmahogny, utfällbara laminerade skivor, skjutbara glasluckor på baksida, insida med hyllor och flaskställ, på hjul, längd 90 (180 med utfällda skivor), toppskivans bredd 43, höjd ca 108 cm

Åldersrelaterat skick, lackskador på toppskivor, 1 dörrknopp saknas

870129

2021-02-13