Ingrid Atterberg, fat
Klubbat för:
3 600 SEK
Utropspris
4 500 SEK
INGRID ATTERBERG, 3 fat, 1950-tal, signerade Atterberg, UE Sweden, 1 etikettmärkt märkt med modellnr UE A2 Abg, 39,5x15,5, modellnr A8, 59/100 resp, modellnr A8, 41/100, glaserad, chamotterad lergods med geometriska mönster, 30x11,5 cm
Smärre nagg
870220
2021-01-28