Spegel 1800-tal
Klubbat för:
11 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
SPEGEL med konsolbord, senempire, 1800-talets första hälft, förgylld samt bronserad, lyrformad dekor, sockel med imitationsmåleri, stenskiva, spelgen med sigillmärkning, spegelns mått 182x68, konsolens höjd 74, 81x38 cm
Skadat krön, slitage och smärre skador
870243
2021-01-28