Karmstolar 1 par rokokostil samt bord

Klubbat för:

1 400 SEK

Schätzwert

1 500 SEK

Beschreibung

KARMSTOLAR, BORD, ett par stolar, rokokostil, 1900-talets första hälft, skuren dekor, bonat lövträ, röd textilklädsel, sitthöjd ca 44 cm, bordet ca 72x47 cm

Zustandsbeschreibung

Slitage, blekt klädsel, bordet med nedslipad skiva

870257

2021-02-03