Karmstolar 1 par rokokostil samt bord
Klubbat för:
1 400 SEK
Schätzwert
1 500 SEK
Beschreibung
KARMSTOLAR, BORD, ett par stolar, rokokostil, 1900-talets första hälft, skuren dekor, bonat lövträ, röd textilklädsel, sitthöjd ca 44 cm, bordet ca 72x47 cm
Zustandsbeschreibung
Slitage, blekt klädsel, bordet med nedslipad skiva
870257
2021-02-03