Figuriner i sten
Klubbat för:
6 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FIGURINER (13) fabeldjur i rökkvarts, tupp i jade ()nefrit), 2 sigillstampar i jade (nefrit), 3 sigillstampar i soapstone, stamp i svart steatit, buddhahuvud i korall, tiger i jaspis, fabeldjurets längd ca 7,5 cm, 3 opiumvikter i brons
Några nagg, ställvis slitage
870259
2021-02-03