Figuriner i sten

Figuriner i sten
Figuriner i sten
Figuriner i sten
Figuriner i sten
Figuriner i sten
Figuriner i sten
Figuriner i sten
Figuriner i sten
Figuriner i sten
Figuriner i sten
Figuriner i sten
Figuriner i sten
Figuriner i sten
Figuriner i sten

Klubbat för:

6 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

FIGURINER (13) fabeldjur i rökkvarts, tupp i jade ()nefrit), 2 sigillstampar i jade (nefrit), 3 sigillstampar i soapstone, stamp i svart steatit, buddhahuvud i korall, tiger i jaspis, fabeldjurets längd ca 7,5 cm, 3 opiumvikter i brons

Några nagg, ställvis slitage

870259

2021-02-03