Ljuskrona
Klubbat för:
5 600 SEK
Utropspris
6 000 SEK
LJUSKRONA, omkring 1900, oscariansk, 12 ljusarmar, stomme i mässing, elektrifierad, behängd med olikformade prismor, höjd 76, diameter 60 cm
2 Ljusarmar av, slitage, enstaka prismor kan saknas, nagg kan förekomma
870270
2021-01-28