Hertha Bengtsson "Blå Eld"
Klubbat för:
4 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
HERTHA BENGTSSON, "Blå Eld", 47 st servisdelar, Rörstrand, 12 uppläggningsfat/skålfat längd 8-40 cm, 2 skålar, mjölkkanna, tekanna, kaffekanna, 5 mattallrikar, 5 djupa tallrikar, 10 assietter, 4 kaffekoppar med fat samt 6 tekoppar med fat.
Bruksslitage, ca 2 delar med kantnagg, 1 lagat fat, 1 fat samt 1 djup tallrik med sprickor, enstaka delar med missfärgningar och krackelyr
870314
2021-02-07