Ljusstake fat vas
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VAS, LJUSSTAKE, FAT, (4 dlr), 1900-talets första hälft, art deco, bestående av: 2 fat i patinerad brons, märkta GAB, ca 13,5x11 cm, vas i patinerad brons, höjd ca 21 cm, ljusstake, patinerad mässing, dekor av kvinnogestalt, för 3 ljus, höjd ca 22 cm
Åldersrelaterat slitage
870423
2021-02-03