Ljusstake fat vas

Ljusstake fat vas
Ljusstake fat vas
Ljusstake fat vas
Ljusstake fat vas
Ljusstake fat vas
Ljusstake fat vas
Ljusstake fat vas
Ljusstake fat vas
Ljusstake fat vas
Ljusstake fat vas

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

1 500 SEK

VAS, LJUSSTAKE, FAT, (4 dlr), 1900-talets första hälft, art deco, bestående av: 2 fat i patinerad brons, märkta GAB, ca 13,5x11 cm, vas i patinerad brons, höjd ca 21 cm, ljusstake, patinerad mässing, dekor av kvinnogestalt, för 3 ljus, höjd ca 22 cm

Åldersrelaterat slitage

870423

2021-02-03