Kaffeservis Green Indian Meissen
Klubbat för:
6 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
KAFFESERVIS, 43 dlr, "Green Indian", Meissen, Tyskland, 1900-talets mitt, porslin, bestående av: 12 koppar, 12 fat, 12 assietter, kanna, mindre sockerskål med lock, gräddsnipa, kakfat på fot, 2 uppläggningsskålar på fot
II:a sort
3 fat med nagg
Kanna med nagg samt lock
Bruksspår förekommer
870537
2021-01-31