Byrå
Klubbat för:
11 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
BYRÅ, senbarock, uppsats med skåp i mitten samt små lådor, nedre delen med 3 lådor, fanér i jakaranda och rot, förgyllda mässingsbeslag, nycklar finns, höjd ca 116 samt 118x66 cm
Ingår i temaauktionen Ett samlarhem, familjen von der Lancken
Mindre trädelar av, nagg, sprickor, en nyckelplåt samt två mindre fanérnitar medföljer lösa, bruks och åldersrelaterat slitage,
870619
2021-02-21