Byrå

Byrå
Byrå
Byrå
Byrå
Byrå
Byrå
Byrå
Byrå
Byrå
Byrå
Byrå
Byrå
Byrå
Byrå
Byrå
Byrå

Klubbat för:

11 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

BYRÅ, senbarock, uppsats med skåp i mitten samt små lådor, nedre delen med 3 lådor, fanér i jakaranda och rot, förgyllda mässingsbeslag, nycklar finns, höjd ca 116 samt 118x66 cm

Ingår i temaauktionen Ett samlarhem, familjen von der Lancken

Mindre trädelar av, nagg, sprickor, en nyckelplåt samt två mindre fanérnitar medföljer lösa, bruks och åldersrelaterat slitage,

870619

2021-02-21