Lender Engström gouache

Lender Engström gouache
Lender Engström gouache
Lender Engström gouache
Lender Engström gouache
Lender Engström gouache
Lender Engström gouache

Klubbat för:

30 000 SEK

Utropspris

25 000 SEK

LEANDER ENGSTRÖM (1886-1927): Motiv med skidåkare i fjällandskap, signerad med dedikation "Till Tore Minne av Abiskoresa från vännen "Morganan", Leander, ca 32x47 cm

Proveniens: Doktorinnan Karin Olsson

Ingår i temaauktionen Ett samlarhem, familjen von der Lancken

870769

2021-02-21