Lender Engström gouache
Klubbat för:
30 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
LEANDER ENGSTRÖM (1886-1927): Motiv med skidåkare i fjällandskap, signerad med dedikation "Till Tore Minne av Abiskoresa från vännen "Morganan", Leander, ca 32x47 cm
Proveniens: Doktorinnan Karin Olsson
Ingår i temaauktionen Ett samlarhem, familjen von der Lancken
870769
2021-02-21