Dosor silver

Dosor silver
Dosor silver
Dosor silver
Dosor silver
Dosor silver
Dosor silver

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

800 SEK

DOSOR, 4 st, silver, 1700-tal respektive 1900-tal, en av dem med riklig dekor av figurscener, längd 6,5-9 cm, total vikt ca 200 g

Bruksslitage, garvyr, den äldre dosan med skador och lagningar

870810

2021-02-08