Dosor silver
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
800 SEK
DOSOR, 4 st, silver, 1700-tal respektive 1900-tal, en av dem med riklig dekor av figurscener, längd 6,5-9 cm, total vikt ca 200 g
Bruksslitage, garvyr, den äldre dosan med skador och lagningar
870810
2021-02-08