Tillbaka till katalog

Bokhylla Ekolsund

Bokhylla Ekolsund
Bokhylla Ekolsund
Bokhylla Ekolsund
Bokhylla Ekolsund
Bokhylla Ekolsund
Bokhylla Ekolsund

Klubbat för:

6 400 SEK

Utropspris

2 500 SEK

Beskrivning

IKEA, bokhylla, "Ekolsund", Ikeas 1700-talsserie, gustaviansk stil, brännmärkt, höjd ca 223, 100x28 cm

HISTORIK: Under 1990-talet tog IKEA, i samarbete med Riksantikvarieämbetet och konsthistorikern Lars Sjöberg, fram en 1700-talsserie av möbler och inredningsföremål

Konditionsrapport

Slitage

Auktionsnummer:

870818

Datum:

2021-01-31