Lockpokal silver Göteborg 1858

Klubbat för:

4 600 SEK

Utropspris

4 000 SEK

LOCKPOKAL, silver, nyrokoko, otydliga mästarstämplar, Göteborg 1858, invändigt förgylld, dekor av vindruvsklasar, lockknopp i form av antikiserande man med lyra, höjd 34,5 cm, vikt 737 g

Gravyr, lockknopp sitter något löst, inristat nummer under locket.

870841

2021-02-08