Lockurnor Japan

Lockurnor Japan
Lockurnor Japan
Lockurnor Japan
Lockurnor Japan
Lockurnor Japan
Lockurnor Japan
Lockurnor Japan
Lockurnor Japan
Lockurnor Japan
Lockurnor Japan

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 500 SEK

LOCKURNOR, ett par, Kutani, Japan, 1800-talets andra hälft, handmålad dekor med fåglar oich blad, delvist förgylld, höjd ca 22 cm

ENa urnan med trasigt och lagat lock

870857

2021-02-05