Mätinstrument
Klubbat för:
500 SEK
Utropspris
1 000 SEK
PLANIMETER, 1900-talets början, mässing och stål, okänd tillverkare, i originaletui klädd i chagrinimitation, invändigt klädd i lila plysch, etuiets storlek ca 7x8,5x8 cm, samtida handskriven instruktion medföljer
Etui med visst åldersslitage
870869
2021-04-11