Mätinstrument

Mätinstrument
Mätinstrument
Mätinstrument
Mätinstrument
Mätinstrument
Mätinstrument
Mätinstrument
Mätinstrument
Mätinstrument
Mätinstrument
Mätinstrument
Mätinstrument

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

1 000 SEK

PLANIMETER, 1900-talets början, mässing och stål, okänd tillverkare, i originaletui klädd i chagrinimitation, invändigt klädd i lila plysch, etuiets storlek ca 7x8,5x8 cm, samtida handskriven instruktion medföljer

Etui med visst åldersslitage

870869

2021-04-11