Bordslampa

Bordslampa
Bordslampa
Bordslampa
Bordslampa
Bordslampa
Bordslampa
Bordslampa
Bordslampa

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BORDSLAMPA, omkring 1900-talets mitt, troligen design Hans Bergström, kannelerat träskaft, textilskärm, fot i mässing, märkt ASEA E 1149, höjd ca 42 cm

Ej funktionstestad, bruksslitage, senare skärm, ram till originalskärm medföljer

870892

2021-02-04