Bordslampa
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSLAMPA, omkring 1900-talets mitt, troligen design Hans Bergström, kannelerat träskaft, textilskärm, fot i mässing, märkt ASEA E 1149, höjd ca 42 cm
Ej funktionstestad, bruksslitage, senare skärm, ram till originalskärm medföljer
870892
2021-02-04