Sybord, 1800-tal

Sybord, 1800-tal
Sybord, 1800-tal
Sybord, 1800-tal
Sybord, 1800-tal
Sybord, 1800-tal
Sybord, 1800-tal
Sybord, 1800-tal
Sybord, 1800-tal
Sybord, 1800-tal
Sybord, 1800-tal

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

800 SEK

SYBORD, trol. England 1860-70-tal, valnöt och mahogny, intarsiadekor, oktogonal form, fackinredning, tredelad pelarfot med skurna bladornament, diam 41, höjd 71 cm

Skador, slitage, sprickor, senare beslag

870959

2021-01-31