Pentti Sarpaneva Armband Bronze Finland
Klubbat för:
400 SEK
Utropspris
800 SEK
PENTTI SARPANEVA, armband, bronze, Finland, 1960-tal, enligt uppgift formgiven med inspiration av bysantinsk formspråk, kistlås med säkerhetskedja, bredd ca 35.5 mm, längd ca 19 cm
Bruksskick.
871000
2021-01-31