Pentti Sarpaneva Armband Bronze Finland

Klubbat för:

400 SEK

800 SEK

PENTTI SARPANEVA, armband, bronze, Finland, 1960-tal, enligt uppgift formgiven med inspiration av bysantinsk formspråk, kistlås med säkerhetskedja, bredd ca 35.5 mm, längd ca 19 cm

Bruksskick.

871000

2021-01-31