Servisdelar Musselmalet Royal Copenhagen
Klubbat för:
5 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, "Musselmalet", 40 dlr, porslin, bestående av: 2 tallrikar nr 566, 2 tallrikar nr 572, 578, 4 mindre djupa nr 569, 4 fat nr 546,653, 574, 524/703/764, fat på fot nr 1020, 4 fat nr 575, 3 fat nr 1038, 4 fat nr 1035, 4 koppar nr 072, 1035, sockerskål med lock nr 239, cremekopp nr 743, senapsburk nr 715, 2 delar nr 199, 504, serveringsbricka nr 716, gräddkanna nr 1032, burk med lock nr 399, 2 tekoppar ne 315, 76, tändstickshållare nr 546
572 med spricka
524/703/764 II:a sort, fat 575 II:a sort
skål på fot med nagg, släppt i limmning
fat nr 1038, 1035 II:a sort, 1 st med nagg
koppar II:a sort, 1 med nagg
gräddkanna 1032 med nagg
tändstickshållare med skador
871078
2021-02-02