Kniv och ask silver

Kniv och ask silver
Kniv och ask silver
Kniv och ask silver
Kniv och ask silver
Kniv och ask silver
Kniv och ask silver
Kniv och ask silver
Kniv och ask silver

Klubbat för:

1 600 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

KNIV, ASK, silver, kniv med uppfällbara stålblad Sheffield, England, 1959, ask invändigt förgylld samt med vapensköld på locket, Gebos Guld & Silversmedja, Göteborg, 1960, längd 8- 9 cm, total vikt 168 g

Zustandsbeschreibung

Mindre bruksslitage.

871095

2021-02-14