Kniv och ask silver
Klubbat för:
1 600 SEK
Schätzwert
2 000 SEK
Beschreibung
KNIV, ASK, silver, kniv med uppfällbara stålblad Sheffield, England, 1959, ask invändigt förgylld samt med vapensköld på locket, Gebos Guld & Silversmedja, Göteborg, 1960, längd 8- 9 cm, total vikt 168 g
Zustandsbeschreibung
Mindre bruksslitage.
871095
2021-02-14