Soffa "Florida"
Klubbat för:
3 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFA, "Florida nr 145", AB Bröderna Wigells stolfabrik, formgiven år 1952 av Ebbe Wigell, 1900-talets andra hälft, svartlackerad, längd ca 135, sitthöjd ca 45 cm
Slitage, färgbortfall, senare lackerad
871109
2021-01-31