Soffa "Florida"

Soffa
Soffa
Soffa
Soffa
Soffa
Soffa
Soffa
Soffa

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SOFFA, "Florida nr 145", AB Bröderna Wigells stolfabrik, formgiven år 1952 av Ebbe Wigell, 1900-talets andra hälft, svartlackerad, längd ca 135, sitthöjd ca 45 cm

Slitage, färgbortfall, senare lackerad

871109

2021-01-31