Servisdelar Blå Eld Rörstrand
Klubbat för:
3 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HERTHA BENGTSSON, "Blå Eld", servisdelar, 25 st, Rörstrand, bestående av, 4+1 koppar, 4 blåa fat, 8 mattallrikar, diam 25 cm, 4 lunchtallrikar, diam 23 cm, 2 frukostbrickor, samt 2 uppläggningsfat varav 1 st i blå glasyr, ca 40x27 cm
1 mattallrik med naggar
vitt fat med fläck
Krackeleringar förekommer, bruksspår
871140
2021-02-02