Servisdelar Blå Eld Rörstrand

Servisdelar Blå Eld Rörstrand
Servisdelar Blå Eld Rörstrand
Servisdelar Blå Eld Rörstrand
Servisdelar Blå Eld Rörstrand
Servisdelar Blå Eld Rörstrand
Servisdelar Blå Eld Rörstrand
Servisdelar Blå Eld Rörstrand
Servisdelar Blå Eld Rörstrand
Servisdelar Blå Eld Rörstrand
Servisdelar Blå Eld Rörstrand
Servisdelar Blå Eld Rörstrand
Servisdelar Blå Eld Rörstrand
Servisdelar Blå Eld Rörstrand
Servisdelar Blå Eld Rörstrand

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

HERTHA BENGTSSON, "Blå Eld", servisdelar, 25 st, Rörstrand, bestående av, 4+1 koppar, 4 blåa fat, 8 mattallrikar, diam 25 cm, 4 lunchtallrikar, diam 23 cm, 2 frukostbrickor, samt 2 uppläggningsfat varav 1 st i blå glasyr, ca 40x27 cm

1 mattallrik med naggar
vitt fat med fläck
Krackeleringar förekommer, bruksspår

871140

2021-02-02