Astrid Harms Ringdahl
Klubbat för:
600 SEK
Utropspris
1 000 SEK
ASTRID HARMS RINGDAHL (1912-1984): (2) "Interiör" samt Stilleben, signerade och daterade Astrid Harms-Ringdahl 1964 - 1965, olja på duk på pannå, ca 19x11 - 26,5x14 cm
PROVENIENS:
"Interiör": Köpt direkt av konstnären
PROVENIENS:
Den Maurinska konstsamlingen
Ingår i tema-auktionen kvinnliga konstnärer
871164
2021-01-31