Astrid Harms Ringdahl

Astrid Harms Ringdahl
Astrid Harms Ringdahl
Astrid Harms Ringdahl
Astrid Harms Ringdahl

Klubbat för:

600 SEK

1 000 SEK

ASTRID HARMS RINGDAHL (1912-1984): (2) "Interiör" samt Stilleben, signerade och daterade Astrid Harms-Ringdahl 1964 - 1965, olja på duk på pannå, ca 19x11 - 26,5x14 cm

PROVENIENS:
"Interiör": Köpt direkt av konstnären

PROVENIENS:
Den Maurinska konstsamlingen

Ingår i tema-auktionen kvinnliga konstnärer

871164

2021-01-31