Opiumsäng

Opiumsäng
Opiumsäng
Opiumsäng
Opiumsäng
Opiumsäng
Opiumsäng
Opiumsäng
Opiumsäng
Opiumsäng
Opiumsäng
Opiumsäng
Opiumsäng
Opiumsäng
Opiumsäng
Opiumsäng
Opiumsäng
Opiumsäng
Opiumsäng
Opiumsäng
Opiumsäng
Opiumsäng
Opiumsäng
Opiumsäng
Opiumsäng
Opiumsäng
Opiumsäng
Opiumsäng
Opiumsäng

Klubbat för:

8 200 SEK

Schätzwert

10 000 SEK

Beschreibung

OPIUMSÄNG, Kina, 1900-talets första hälft, tropiskt trä, skuren dekor, delvis bemålad och förgylld, ramen med medaljoner av keramik och porslin med landskaps och figurmåleri, öppen himmel, nya hyllor, två textilier i rött och gult medföljer, säljes demonterad, måttbeställd madras med textil klädsel medföljer, höjd ca 211, bredd 217,5 samt djup 182 cm

Zustandsbeschreibung

Medaljongerna delvis utbytta och med skador, bruks och åldersrelaterat slitage

871188

2021-02-04