Stig Lindberg fat Gustavsberg
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
STIG LINDBERG (1916-1982), 3 dlr, fat samt skål, fajans, Gustavsberg, målad dekor, signerade "Sweden S 10 /76, Q/12.16 samt N/53-4-" samt med studiohanden, skålens höjd ca 8,5, längd ca 16, längd fat ca 25 samt 32 cm
Bruksslitage
871411
2021-02-04