Hildur Hult oljemålning
Klubbat för:
6 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
HILDUR HULT (1872-1904) Vildblommor, signerad samt daterad 1898,olja på duk, ca 36x48 cm
Lysningspresent hösten 1899, från konstnärinnan till Axel von Oelreich och Tyra Silfverswärd
Ingår i temaauktionen Ett samlarhem, familjen von der Lancken
871460
2021-02-21