Hildur Hult oljemålning

Hildur Hult oljemålning
Hildur Hult oljemålning
Hildur Hult oljemålning
Hildur Hult oljemålning

Klubbat för:

6 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

HILDUR HULT (1872-1904) Vildblommor, signerad samt daterad 1898,olja på duk, ca 36x48 cm

Lysningspresent hösten 1899, från konstnärinnan till Axel von Oelreich och Tyra Silfverswärd

Ingår i temaauktionen Ett samlarhem, familjen von der Lancken

871460

2021-02-21