Teservis Denby Chevron 22 delar

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 000 SEK

TESERVIS, Denby Chevron, 22 delar, formgiven av Gill Pemberton på 1960-talet, glaserat gods, utvändig dekor i relief, bestående av 9 st höga muggar med fat, 4 st låga muggar med fat, 2 st skålar med lock, 2 kannor, salt och pepparkar, mindre skål, tallrik samt tekanna

Bruksskick. Invändig glasyr med bruksslitage. Naggar/ avslag förekommer

871615

2021-02-07