Fällbord, Jacob Sjölin

Fällbord, Jacob Sjölin
Fällbord, Jacob Sjölin
Fällbord, Jacob Sjölin
Fällbord, Jacob Sjölin
Fällbord, Jacob Sjölin
Fällbord, Jacob Sjölin
Fällbord, Jacob Sjölin
Fällbord, Jacob Sjölin
Fällbord, Jacob Sjölin
Fällbord, Jacob Sjölin

Klubbat för:

12 500 SEK

Utropspris

12 000 SEK

JACOB SJÖLIN (mästare i Köping och Kungsör 1767-1785/88), fällbord, gustavianskt av stockholmskvalitet, stämpelsignerat JAC: SJÖLIN. KÖPING OCH KUNGSÖR: N:o 1204, samt Köpings hallstämpel, skiva fanerad med alrot, svärtad pelarfot med tripodformade fötter, höjd 73, diameter 87 cm

Smärre ställvisa repor

871659

2021-02-28